5 edycja Red Bull 111 Megawatt - świetny występ Emila Juszczaka

2018-09-10

8 i 9 września b.r. odbyły się zmagania najlepszych światowych riderów. Wśród nich był zawodnik JONIEC TEAM - Emil Juszczak.

Zawody w Gminie Kleszczów były piątym przystankiem World Enduro Super Series. W skład cyklu wchodzą najważniejsze imprezy enduro na świecie. World Enduro Super Series to nowe formuła mistrzostw, która połączy w nadchodzącym cyklu Hard Enduro, klasyczne enduro, cross country i wyścigi po plaży. Na starcie 5 edycji Red Bull 111 Megawatt pojawiła się czołówka najlepszych zawodników z całego świata. Zmagania firmował Taddy Błażusiak - legenda polskiego super enduro. Trasa przygotowana na tegoroczną edycję imprezy okazała się dość wymagająca. Dopisała też pogoda - brak opadów oraz wysoka temperatura sprawiły, że na terenie Kopalni PGE pojawiło się kilkanaście tysięcy kibiców.

Sobota była dniem kwalifikacji. 1000 zawodników startowało w kolejności według numerów startowych. Do przejechania był każdy odcinek po dwa razy. O wejściu do Wyścigu Finałowego decydowała suma lepszych czasów z każdego odcinka kwalifikacyjnego - przechodziło 500 najlepszych zawodników. Dodatkowo 250 kolejnych brało udział w GoPro Finale B.

Niedziela to Wielki Wyścig Główny. Zawodnicy mieli do zrobienia 3 okrążenia - każde po ok. 30 kilometrów. Pierwszy na mecie pojawił się Wade Young z numerem 55, a tuż za nim Taddy Błażusiak - 111. Trzecim zawodnikiem na podium był William Bolt - 57.

Zawodnik JONIEC TEAM - Emil Juszczak, zdobył 19 miejsce. Był pierwszym, po Tadku Błażusiaku, Polakiem, który ukończył zawody. Biorąc pod uwagę fakt, że Emil wciąż zmaga się z kontuzją nadgarstka - wynik jest doskonały! Gratulujemy.

Wyniki Red Bull 111 Megawatt

Zdjęcia w Galerii - źródło: www.redbull.com, profil FB Enduro DKA, Internet

Przeczytaj również:

Emil Juszczak pauzuje z powodu kontuzji.

Zawodnik JONIEC TEAM nie wystartuje w kolejnych Rundach Mistrzostw Świata SuperEnduro 2019....
04-02-2019

3. Runda Mistrzostw Świata Super Enduro już w najbliższą sobotę! Kibicujcie Emilowi #321!

Emil Juszczak, zawodnik JONIEC TEAM, ostro trenuje przed kolejnym startem, który odbędzie się w sobotę 26.01. ...
23-01-2019

Doskonały start Emila Juszczaka podczas Mistrzostw Świata SuperEnduro w Niemczech

W sobotę 5.01.2019 odbyła się 2. Runda FIM SuperEnduro World Championship w miejscowości Riesa. ...
07-01-2019