Dawid Kosmal powołany do reprezentacji Polski Kadetów!

2017-10-16

Zawodnik UKS Płomień został oficjalnie powołany przez Polski Związek Tenisa Stołowego do reprezentacji Polski na ITTF Cadet Slovak Open w Bratysławie.

Dawid Kosmal jest zawodnikiem UKS Płomień od już od kilku lat. Pochodzi z Przenoszy (niewielkiej miejscowości w gminie Dobra, woj. małopolskie), jest uczniem siódmej klasy Szkoły Podstawowej w Skrzydlnej. O rozwój i formę młodego zawodnika dbają - Albert Golonka (trener UKS Płomień) oraz ojciec Dawida - Wojciech Kosmal.

Dawid już od kilku lat należy do ścisłej czołówki krajowej w swoich kategoriach wiekowych. W tym roku przeszedł do rywalizacji wśród kadetów, rozpoczynając ją od zwycięstwa w I Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów, które odbyło się w Krośnie pod koniec września br. Dawid występuje również  w rozgrywkach II ligi seniorów z innymi zawodnikami UKS Płomień. 

- Dawid jest potwierdzeniem, że nawet jeśli pochodzisz z małej miejscowości, to dzięki talentowi i ciężkiej pracy można realizować swoje ambitne marzenia – powiedział Albert Golonka. – Jest wzorem do naśladowania dla innych, bo zdolnych młodych zawodników w różnych dyscyplinach sportowych na naszych terenach nie brakuje.


ITTF Cadet Slovak Openod będzie się w dniach 3-5 listopada w Bratysławie. Trzymamy mocno kciuki za międzynarodowy sukces Dawida!

Przeczytaj również:

Red Bull Erzbergrodeo wróciło, wraca też Emil Juszczak #321

Po dwóch latach przerwy odbyła się kolejna edycja Red Bull Erzbergrodeo, która jest świętym Graalem dla motocyklistów hard enduro i odbywa się wokół góry Erzberg, działającej kopalni, która produkuje ...
28-06-2022

Zakończyła się IV edycja "100 miles of Beskid Wyspowy"

Przedstawiamy krótką foto-relację z imprezy....
09-05-2022

100 miles of Beskid Wyspowy

W dniach 30.04. - 01.05. b.r. zapraszamy biegaczy na zawody po ciekawych trasach Beskidu Wyspowego....
03-01-2022