Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin 2021 zakończone.

2021-11-22

W dniach 19-20.11.2021 r. w Tauron Arenie Kraków odbyły się zmagania karateków z całego świata. Firma JONIEC® była partnerem tego wydarzenia.

Firma JONIEC® została sponsorem niezwykle prestiżowego wydarzenia sportowego, które po raz pierwszy odbyło się poza stolicą karate - Japonią. Miasto Kraków i TAURON Arena przyjęli prawie 700 zawodników z 32 krajów.

Reprezentanci Polski zdobyli 32 medale w zakończonych już Mistrzostwach Świata w karate kyokushin. Te najcenniejsze - złote - w seniorskiej rywalizacji wywalczyły Anna Lisowska i Anna Świątkowska oraz Kamil Mastaj.

Anna Lisowska triumfowała w konkurencji kata (pokazy), natomiast Anna Świątkowska i Kamil Mastaj w konkurencji kumite (walki) w kategorii 65 kg i 90 kg. Cała trójka reprezentuje barwy YMCA Kraków.

Ponadto w konkurencji kumite polska ekipa wzbogaciła się o 2 srebra, po które sięgnęły Martyna Kubik (55 kg) i Aleksandra Karpiuk (65 kg), a także 4 brązowe medale wywalczone przez Aleksandrę Leśniwską (55 kg) i Dorotę Berezę (60 kg) oraz Jakuba Pawłowicza (75 kg) i Marcina Kułamkowskiego (80 kg).

W klasyfikacji medalowej Polska - z pięcioma złotymi, siedmioma srebrnymi i 20 brązowymi - zajęła 2 miejsce. Najlepsza była Ukraina, której reprezentanci zgromadzili 40 medali, w tym 11 złotych.

Zmagania w krakowskiej TAURON Arenie trwały 2 dni. O medale walczono w różnych kategoriach wiekowych: od 12 lat do oldbojów (powyżej 35 lat). Rywalizacja toczyła się w dwóch konkurencjach - kumite (walki) i kata (formy). 

1 dzień - Mistrzostwa Świata Karate Kyokuskin - GALERIA

1 dzień - Konkurencja Kata - GALERIA

2 dzień - Mistrzostwa Świata Karate Kyokuskin - GALERIA

2 dzień - Pokaz karate w wykonaniu karateków z Małopolskiego Okręgowego Związku Karate - GALERIA

fot. Okiem Sportowca 

Przeczytaj również:

Firma JONIEC® sponsorem Mistrzostw Świata Karate Kyokushin

W dniach 19.-20.11.2021 r. w Tauron Arena Kraków odbędzie się Karate Kyokushin World Championship, które pierwszy raz w historii organizowane są poza stolicą tego sportu - Japonią. ...
15-10-2021

Z wizytą na treningu ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa

Mieczysław Joniec - właściciel firmy JONIEC® - odwiedził młodych karateków i osobiście pogratulował brązowym medalistom Mistrzostw Europy Karate Kyokushin....
30-09-2021

3 zawodników ARS Limanowa - JONIEC TEAM z brązowymi medalami Mistrzostw Europy Karate Kyokushin

Justyna Stach zajęła 3 miejsce w kumite juniorek i 4 w kata juniorek. Kuba Sowa - 3 miejsce w kata juniorów. Wiktor Stochel - 3 miejsce w kata juniorów młodszych...
27-09-2021