II Bieg Górski o Złotą Paproć

2017-07-16

W tym roku pogoda dla biegaczy była wręcz wymarzona. Słońce i rześkie powietrze stanowiły całkowite przeciwieństwo dp zeszłorocznej pogody podczas I Biegu Gorskiego.  Od samego rana do miejscowości zjeżdżali się zawodnicy II edycji Biegu Górskiego o Złotą Paproć Prezesa Firmy Joniec. 

Na dystansie 7 km wystartowało łącznie 150 osób, w tym 8 trzyosobowych zespołów rodzinnych z dziećmi. Natomiast 73 osoby podjęły walkę na dystansie 21 km, który obejmował trzykrotny bieg  na szczyt góry Paproć. 

Na najdłuższym dystansie najszybszy był Jan Wydra z Mszany Dolnej, który trasę pokonał w 01:28:30.92, niecałe 18 sekund później na mecie zameldował się Robert Faron z Zalesia, a trzeci był Wojciech Gembacz ze Słopnic (blisko 10 minut straty do zwycięzcy). Z kobiet najszybsza była Martyna Kantor z Krakowa z czasem 01:48:26.92. 

Na dystansie 7 km najbyszby był Bartłomiej Olbrych z Binarowej z czasem 00:29:33.49, a z kobiet Edyta Michalik z Białej Niżnej - 00:37:14.52. 

Wszyscy którzy wystartowali dotarli szczęśliwie na metę, nikt nie zrezygnował z walki i nie poddał się. Zawodnicy walcząc o ostatnie sekundy przy oklaskach kibiców i dźwiękach wuwuzeli finiszowali w prawdziwie sportowym stylu. Wydarzeniu towarzyszyły konkursy oraz animacje.

Patronami honorowymi zawodów był Starosta Limanowski oraz Wójt Gminy Tymbark. Patronat medialny nad imprezą objął portal Limanowa.in.