Mistrzostwa Świata Super Enduro - Atlas Arena

2011-12-25

Taddy niezwyciężony, Pablo o krok od olbrzymiego sukcesu!

 

 

W dniu 10.12.2011r. w łódzkiej hali Atlas Arena rozegrano kolejną eliminację Mistrzostw Świata Super Enduro - to po raz pierwszy rozgrywana w Polsce tego typu impreza. Hala Arena wypełniła się po brzegi publicznością. Kibice przybyli podziwiać niesamowitego sportowca tej dziedziny Tadeusza "Taddy" Błażusiaka, który jak zwykle nie zawiódł i wygrał kolejne trzy biegi finałowe. Skala przewagi nad przeciwnikami była piorunująca - to, co prezentował ten góral z Nowego Targu było niesamowite. Kibice nagradzali gromkimi brawami wspaniałą jazdę tego zawodnika. "Taddy" powiększył przewagę nad rywalami i kolejny tytuł Mistrza Świata już ma w kieszeni. Warto podkreślić również przygotowanie imprezy - jak powiedział sam Tadeusz Błażusiak - była na najwyższym europejskim poziomie.

Doskonale spisywał się również nasz zawodnik Paweł "Pablo" Kaim. W eliminacjach zabrakło mu zaledwie jedenaście setnych sekundy, do awansu finałowych biegów. W biegu ostatniej szansy "Pablo" był również tuż za awansem. To najbardziej przykre, że tak niewiele brakło do finału. Paweł Kaim startował na motocyklu pożyczonym od kolegi, [dziękujemy za pomoc) co świadczy również o klasie tego zawodnika. Stanąć na obcym, nieznanym sprzęcie i zajść tak wysosko, to nielada sukces. Jesteśmy, pewni że "Pablo" jeszcze pokaże naszym kibicom, iż wart jest tego, aby startować ramię w ramię z Tadeuszem Błażusiakiem oraz pozostałymi najlepszymi zawodnikami na świecie.

W hali Atlas Arena w Łodzi mogliśmy również w tym dniu podziwiać najlepszych polskich zawodników we freestyle: Bartka Ogłazę, Artura Puzio oraz naszego zawodnika - Piotrka "Działo" Potaczało. Piotruś swój występ zakończył pięknym Backflipem, co bardzo podobało się publiczności.

Do hali Atlas Arena przyjechała również grupa kibiców Pawła Kaima i pozostałych zawodników a doping naszej grupy był zauważony nawet  przez spikera. Dziękujemy wszystkim, którzy pojechali na tę wspaniałą imprezę i dopingowali gorąco wszystkich zawodników.

 

 

Mamy jeszcze informację dla kibiców: Relacja z tych zawodów -

w niedzielę 18.12 o godz. 12.30 w Polsacie Sport i Polsacie Sport HD

w poniedziałek 12.12 o godz 18.00, 19.25 i 23.00 w TVN Turbo-Raport Turbo

 

Polsat sport

Express

www.sport.pl

naszemiasto.pl

 

Tadeusz Błażusiak powiedział - „To były jedne z najlepszych zawodów w mojej karierze. Pierwszy raz miałem możliwość ścigania się przed polską widownią, a dołączając do tego zwycięstwo we wszystkich trzech finałach i zwiększenie mojej przewagi punktowej w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata daje dawkę niezmiernie pozytywnej energii, którą dostałem od wspaniałej polskiej widowni".

 więcej na stronie  Tadka Błażusiaka

 

 

Zobacz zdjęcia:

Fotoart

Limanowa.in

 

 

 

Przeczytaj również:

Jakub Sowa wicemistrzem Europy w Karate Kyokushin!

W dniach 13-14 października 2017 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Ahlbec (Niemcy) koło Świnoujścia odbyły się XXXI Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem 412 zawodników z 24 krajów Europy oraz z Jap...
18-10-2017

Emil Juszczak zwycięża w Kruszywa Extreme Enduro RACE

Kruszywa Extreme Enduro RACE odbył się 14 października br. na torze żwirowni w Skrzypcu. Emil - jak na Mistrza Polski przystało - zwyciężył! ...
18-10-2017

Dawid Kosmal powołany do reprezentacji Polski Kadetów!

Zawodnik UKS Płomień został oficjalnie powołany przez Polski Związek Tenisa Stołowego do reprezentacji Polski na ITTF Cadet Slovak Open w Bratysławie....
16-10-2017