PUCHAR POLSKI SUPER ENDURO 2012

2012-10-18

wyniki, relacje

 

 

 

 

Strugi deszczu, błoto, zimno, wiatr  w takich okolicznościach przyrody przyszło się zmierzyć czołówce naszego kraju w ostatniej rundzie Pucharu Polski w Superenduro.

Rano podczas kwalifikacji pogoda była korzystna i lekki deszcz nie przeszkadzał nikomu, zaczęło się podczas finałów, kiedy zerwał się wiatr przynosząc zimne powietrze i większe opady.  Jak powiedział Prezes Klubu BKFM FLOW Łukasz Kaim dla radia RNS "brakuje tylko śniegu".

Tor zmienił sie nie do poznania, błoto zrobiło się większe, bele drzew nasiąknięte wodą stały się niebezpiecznie śliskie, tak samo jak odcinki z głazami i kamieniami. Każdy z obserwujących zmagania czuł jak wielki wysiłek muszą wykonać zawodnicy,  w tej ostatniej rundzie walczyli sami z sobą i panującymi wokół warunkami. Wszystko mogło się zdarzyć, każdy niewielki błąd mógł skończyć się stratą czasu lub całej rundy.  Taki jest jednak ten sport, ekstremalny i bezlitosny.  

Po każdym biegu w parku maszyn czekali na powracających mechanicy i ich pomocnicy, żeby zrobić szybki przegląd motorów, naprawić usterki  i uzupełnić paliwo.

Wszystkim zawodnikom jadącym w I edycji Pucharu Polski gratulujemy wytrwałości i zacięcia.

Najbardziej cieszymy się z  I miejsca w klasie Licencja C, które zajął Emil Juszczak z Klubu BKFM FLOW Słopnice.

 

Super spisały się cheerleaderki z Akademii Lotu, na których wrażenia nie zrobiła deszczowa pogoda i błotko. Zrekompensowały wszystkim niedogodności swoją słoneczną energią i zatańczyły układ w tych niecodziennych warunkach.

 

wyniki V rundy Pucharu Polski Superenduro

Tymbark 07.10.2012

 

Klasa Junior

1. Artur Dziech, Łódzki Klub Motorowy

2. Adrian Andrzejak, Łódzki Klub Motorowy

3. Mateusz Opoka, Mx Pro

4. Piotr Cieśliński, Łódzki Klub Motorowy

5. Jakub Haftek, NZ

6. Dawid Sienkiewicz, Łódzki Klub Motorowy

7. Kacper Zięba, KTM Novi

8. Artur Sienkiewicz, Łódzki Klub Motorowy

 

Klasa Licencja B

1. Adam Zych, AMK Gorce Nowy Targ

2. Karol Paśko, Eter Rymanów

3. Gabriel Wdowiarz, Eter Rymanów

4. Konrad Sienkiewicz, Łódzki Klub Motorowy

5. Marcin Spirowski, KKM Kwidzyn

6. Sylwester Błaszczyk, Łódzki Klub Motorowy

7. Łukasz Suchorowski, X Racing

8. Jacek Kaczmarek, Motosport Myślenice

9. Paweł Drzewiecki, Łódzki Klub Motorowy

 

Klasa Licencja C

1. Emil Juszczak, BKFM FLOW

2. Michał Żutkowicz, MKS Gorce

3. Jakub Maślany, Eter Rymanów

4. Tomasz Rychlec, MKS Gorce

5. Krzysztof Nędzka, NZ

6. Michał Włodarczyk, NZ

7. Krzysztof Ciołak, MX Pro

8. Alan Dróżdżowski, NZ

9. Adrian Curzydło, BKFM FLOW

10. Krystian Radoń, Eter Rymanów

11. Łukasz Gwiźdż, NZ

12. Kamil Kornasiewicz, Eter Rymanów

13. Krystian Gembarz, BKFM FLOW

 

Klasa Licencja Pro

1. Wojciech Kozłowski, X racing

2. Karol Ceremuga, KKC IM Smok Kraków

3. Jakub Kucharski, HAWI Opole

4. Adam Tomiczek, VKS Wiraż Cieszyn

5. Kewin Pieprzak, Łódzki Klub Motorowy

6. Michał Pyzowski, AMK Gorcs Nowy Targ

7. Tomasz Zych, KM Wisła Chełmno

8. Grzegorz Kargul, CKM Cieszyn

9. Jarosław Guzik, MKS Gorce

10. Jarosław Kargul, CKM Cieszyn

11. Paweł Domalik, AMK Gorce Nowy Targ

 

klasyfikacja generalna PP- klasa Junior

klasyfikacja generalna PP- klasa Licencja C

klasyfikacja generalna PP- klasa Licencja B

klasyfikacja generalna PP- klasa Pro

 

 

Relacja RNS

Galeria Limanowa.in

Relacja TV28

Relacja RDN

Relacja Sądeczanin.info

Relacja X-moto

Posłuchaj wywiadu Radia RDN

 

Organizatorzy składają specjalne podziękowania:  wszystkim sponsorom V rundy, patronom honorowym: Staroście Powiatu Limanowskiego, Wójtom Gminy Tymbark i Słopnice, patronom medialnym, sponsorom loterii "Remedium", przedstawicielom PZM, Ochotniczej Straży Pożarnej z  Tymbarku, Komendzie Policji w Tymbarku, Załodze Karetki Pogotowia, doktorowi Michałowi Huberowi, służbie technicznej toru, Samorządowemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej, cheerleaderkom z "Akademii Lotu", komentatorce Renacie, pracownikom Firmy "Joniec", pracownikom Stowarzyszenia "Remedium" oraz członkom Klubu BKFM "FLOW"

za zaangażowanie, pomoc i wsparcie!

Organizatorzy dziękują również wszystkim kibicom za wytrwałość i obecność pomimo zimna i deszczu!

 

 

 

 

Przeczytaj również:

Jakub Sowa wicemistrzem Europy w Karate Kyokushin!

W dniach 13-14 października 2017 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Ahlbec (Niemcy) koło Świnoujścia odbyły się XXXI Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem 412 zawodników z 24 krajów Europy oraz z Jap...
18-10-2017

Emil Juszczak zwycięża w Kruszywa Extreme Enduro RACE

Kruszywa Extreme Enduro RACE odbył się 14 października br. na torze żwirowni w Skrzypcu. Emil - jak na Mistrza Polski przystało - zwyciężył! ...
18-10-2017

Dawid Kosmal powołany do reprezentacji Polski Kadetów!

Zawodnik UKS Płomień został oficjalnie powołany przez Polski Związek Tenisa Stołowego do reprezentacji Polski na ITTF Cadet Slovak Open w Bratysławie....
16-10-2017