I Bieg Górski o Złotą Paproć

2016-07-17

Za nami I Bieg Górski o Złotą Paproć Prezesa Firmy JONIEC. Celem wydarzenia było propagowanie ruchu fizycznego, jako doskonałej formy spędzania wolnego czasu oraz promocja szlaków turystycznych Beskidu Wyspowego. Szczyt góry Paproć był najwyższym punktem trasy biegu; pozostała część biegła po malowniczych szlakach turystycznych. W zawodach wzięli udział: amatorzy, rodziny oraz wyczynowcy, którzy przygotowaną trasę przebiegli 3 razy (ok. 21 km).

Pomimo ulewnego deszczu na starcie stawiło się 114 zawodników. Bieg ukończyło 113 osób. Błoto i śliskie kamienie na trasie nie ułatwiały ruchu, ale zawodnicy dobiegli do mety bez kontuzji i wypadków. Uczestnicy określili trasę, jako wymagającą, ale ciekawą i wartą pokonania.

Pomiarem czasu profesjonalnie zajęła się firma PIFSPORT. Obsługę sędziowską zapewniło Beskidzko-Gorczańskie Stowarzyszenie Narciarskie z Limanowej. Po biegu zawodnicy posilili się ciepłym posiłkiem i skorzystali z ciepłego prysznica. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali medale pamiątkowe. Zawodnicy, którzy ukończyli bieg na I, II i III miejscu otrzymali piękne statuetki oraz nagrody ufundowane przez firmę JONIEC. Dla najmłodszego, najstarszego, najszybszego zawodnika przygotowane zostały nagrody specjalne.

Serdecznie dziękujemy osobom, które pomogły nam w organizacji tego wydarzenia: Prezes Zarządu oddziału gminnego ZOSP RP druh Stanisław Przybylski, Komendant gminnego OSP druh Zbigniew Kaptur, druhowie z jednostek OSP z gminy Tymbark, wolontariusze.