Finałowa runda Super Enduro 2014 odbyła się w Tymbarku.

2014-09-04

W ostatnią niedzielę sierpnia odbyła się V runda MP i PP Super Enduro.

 

 

 

 

 

W niedzielę 24 września 2014 roku na torze w Tymbarku odbyły się finałowe zmagania zawodników walczących o miejsce na podium zarówno w ramach tej rundy, jak i w ramach punktacji klasyfikacji generalnej. Dodatkową nagrodą, ufundowaną przez firmę JONIEC, o którą walczyli zawodnicy był tytuł GORCMAN’a, który przyznany został zawodnikowi za osiągnięcie najszybszego czasu okrążenia toru. Organizatorem zawodów Super Enduro był BKFM Flow i firma JONIEC.

 

Pomimo zmiennej pogody, która przywitała wszystkich słońcem a z każdą mijającą godziną serwowała mniejsze lub większe strugi deszczu, impreza udała się na medal. Zawodnicy przyjechali z całej Polski: na torze pojawili się zarówno adepci tego sportu, jak i doświadczeni i utytułowani zawodnicy. Po raz pierwszy w Tymbarku w zawodach wzięły udział kobiety. Kibice oglądali zmagania sportowców oraz dzielnie wspierali swoich faworytów przez cały czas trwania imprezy. Lekko podrasowany tor był dużym wyzwaniem dla wszystkich zawodników! Przeszkody zbudowane z drewnianych bali, głazów, ogromnych opon wymagały dużej siły i kondycji, ale dzięki temu zmagania były prawdziwym testem umiejętności. Zwycięzcy mogą być z siebie naprawdę dumni.

 

Olbrzymi sukces odnieśli zawodnicy JONIEC TEAM: Paweł Kaim, Emil Juszczak, Krzysztof Nędzka zdobyli tytuł grupowego Mistrza Polski. Emil Juszczak zajął także pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej w klasie JUNIOR Mistrzostw Polski. Marzenia Pawła Kaima, który po czterech pierwszych rundach był pierwszy w klasyfikacji generalnej, zniweczył defekt motocykla. Ostatecznie zajął on bardzo dobre trzecie miejsce w klasie OPEN Mistrzostw Polski. Piąte miejsce Krzysztofa Nędzki w tej samej klasie, jest dużym sukcesem. W Pucharze Polski Michał Burdek spisał się świetne i zajął drugie miejsce w Licencji B. W licencji C Krystian Gębacz uplasował się na 8 miejscu. Tytuł GORCMAN’a 2014 zdobył Paweł Szymkowski, który zajął również pierwsze miejsce w klasie OPEN Mistrzostw Polski. Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych udanych startów.

 

Dodatkową atrakcją imprezy była loteria Stowarzyszenia Remedium, w której do wygrania było wiele atrakcyjnych nagród, w tym nagroda ufundowana przez firmę JONIEC: rower górski. Imprezę można zaliczyć do naprawdę udanych.

 

Zapraszamy za rok!

Zobacz Wyniki

 

 

Relacja w TVP Kraków

Relacja w tv28

Relacja w limanowa.in

Przeczytaj również:

Wyznaczamy nowe granice...

2023 - rok nowych wyzwań i wielkich emocji. Szczegóły wkrótce!...
05-01-2023

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Życzenia radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i wielu sukcesów w Nowym Roku 2023...
22-12-2022

JONIEC TEAM-ARS Limanowa - uroczyste zakończenie sezonu 2022

Członkowie klubu JONIEC TEAM-ARS Limanowa zebrali się wspólnie, aby potwierdzić nabyte umiejętności oraz podsumować osiągnięte wyniki....
19-12-2022