Joniec-Team -Seria 4x4 - Nowy Sącz

2010-12-11

Rozpoczyna się kolejna ostatnia w tym roku eliminacja Inter Cars Seria4x4

 

24.09.2010

 

Joniec-team reprezentować będą dwie załogi. W dniu dzisiejszym odbywała się rejestracja, badania techniczne, a nastepnie wyjazd grupy z pilotem  na zapoznanie z trasą.

 

25.09.2010

Sobotnia eliminacja przyniosła wiele emocji, walk na trasie oraz również trudnych sytuacji, łącznie z dachowaniem pojazdów. Zawodnicy mieli do pokonania dwie trasy. Pierwszą trzy razy, oraz drugą dłuższą dwa razy. Niestety wiele załóg z przyczyn awarii maszyn musiała zakończyć swój start, a wśród nich była męska załoga naszego teamu. Rozbita misa olejowa "Baby"  po pierwszych dwóch próbach i o dalszym starcie raczej można zapomnieć. Dzielnie za to spisują sie nasze "Lejdis" Iza i Kasia, które robią furorę na swoim Nissanie  Patrolu. Jutro drugi dzień, a zarazem zakończenie tegorocznej Serii 4x4.

 

26.09.2010

 

Zostatniej chwili

 

- Być może uda się naprawić silnik dzieki naszemu wspaniałemu mechanikowi  Kaziowi i wystartować w dzisiejszych próbach.

- Misa pospawana, silnik ok, ale problemy z chłodnicą.

- Decyzja - startujemy

- Pod koniec pierwszego odcinka spawy nie wytrzymują, ciśnienie oleju spada i niestety  trzeba się wycofać.

To cała dramaturgia nie tylko of-roadu, ale wszystkich sportów motoryzacyjnych - test nie tylko ludzi, ale i maszyn.

 

Ten test wspaniale zdały nasze dziewczyny  Iza i Kasia i ich "Lejdis" Był to ich debiut w wyścigach 4x4, również samochód startował po raz pierwszy i był im posłuszny. Zaowocowało to ukończeniem całego rajdu na doskonałej 16 pozycji. Dziewczyny zrobiły to nie tylko z gracją, elegancją - przy pełnym makijażu jak na zabawę sylwestrową, ale wzbudzały ogólny aplauz i uznanie kierowców zachowując przy tym zasady FAIR PLAY.  Przepuściły załogę męską na trasie co Panowie docenili, dziękując i wywołując je na scenę przy rozdaniu nagród. Same również otrzymały nagrodę od organizatorów za jazdę FAIR, pomoc  innym załogom w tym również drugiej załodze Pań. To jest piękne w tych zawodach, że jest rywalizacja, ale kiedy trzeba to można liczyć na pomoc..

 

Dla teamu Joniec był to pierwszy start. Dziękujmy wszystkim za pomoc. Szczególnie Piotrkowi, który również brał udział  [I miejsce - GRATULACJE) ale miał dla nas czas, kiedy trzeba było pomóc. To dzięki jego pomocy i radom mogliśmy przygotować samochody i wystartować w zawodach. Dziękujemy również  jego znajomym, organizatorom, wszystkim startujacym oraz naszym znajomym, którzy nas wspierali i pomagali w czasie rajdu.

 

 

Seria4x4 Nowy Sącz 2010 - zobacz video

 

Seria 4x4 - zobacz wynki

 

Seria 4x4 - Telewizja RTK -  zobacz film

Przeczytaj również:

ZŁOMBOL 2022 – 16 edycja – The Albania edition

Jedną z załóg startujących w rajdzie była Kamerino Team z Limanowej, którą tworzy m.in. pracownik Firmy JONIEC®. W tym roku wystartowało 767 załóg - wszystkie przyczyniły się do zbiórki pieniędzy dla ...
07-09-2022

Red Bull Erzbergrodeo wróciło, wraca też Emil Juszczak #321

Po dwóch latach przerwy odbyła się kolejna edycja Red Bull Erzbergrodeo, która jest świętym Graalem dla motocyklistów hard enduro i odbywa się wokół góry Erzberg, działającej kopalni, która produkuje ...
28-06-2022

Zakończyła się IV edycja "100 miles of Beskid Wyspowy"

Przedstawiamy krótką foto-relację z imprezy....
09-05-2022