Najlepsza Szkoła w Polsce w IX Memoriale Andrzeja Grubby

2015-06-22

Złoto dla zawodników Płomienia !

W dniach 13 – 14 czerwca 2015 r. w Sopocie odbył się Finał IX Memoriału Andrzeja Grubby. Turniej przeznaczony był dla trzyosobowych drużyn, złożonych z zawodników urodzonych w 2002 roku i młodszych. W zawodach wzięły udział 32 reprezentacje szkolne w tenisie stołowym wyłonione w drodze szesnastu wojewódzkich turniejów eliminacyjnych.

Przesłaniem Memoriału Andrzeja Grubby było uczczenie pamięci Tego wybitnego polskiego sportowca oraz promowanie wartości etycznych i edukacyjnych, a zwłaszcza idei fair play, które charakteryzowały Jego karierę sportową. Finał IX Memoriału Andrzeja Grubby zbiegł się z dziesiątą rocznicą Jego śmierci.

Uroczystego otwarcia dokonała Lucyna Grubba wraz z rodziną. Przed turniejem młodzi tenisiści mieli okazje obejrzenia gry pokazowej Patryka Zatówki z Bartoszem Suchem.

Limanowską szkołę ZSS nr 4 w Limanowej reprezentowali Bartosz Sułkowski, Karol Sułkowski, Filip Golonka oraz trener Albert Golonka.

Młodzi zawodnicy trenujący na co dzień w klubie UKS Płomień Limanowa zaprezentowali się z bardzo dobrej strony zdobywając złoty medal. W Ćwierćfinale pokonali oni ZS Pisanica 3:1, kolejnym zwycięstwem zakończył się półfinał rozegrany z drużyną ze szkoły SP Lubartów 3:2. Mecz finałowy zakończył się zwycięstwem 3:1 nad drużyną SP Śmigiel.

Spośród zawodników biorących udział w turnieju drużynowym wyłoniono najlepszego zawodnika. Został nim Bartosz Sułkowski, który nie przegrał żadnego meczu. Uczeń ZSS nr 4 w Limanowej otrzymał Puchar Prezydenta Miasta Sopot.

Patronat Honorowy objął były Minister Sportu i Turystyki – Andrzej Biernat. Patronat medialny – Radio Gdańsk, TVP Gdańsk. Sponsorem sprzętowy była Firma Butterfly.

Przeczytaj również:

Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin 2021 zakończone.

W dniach 19-20.11.2021 r. w Tauron Arenie Kraków odbyły się zmagania karateków z całego świata. Firma JONIEC® była partnerem tego wydarzenia....
22-11-2021

Firma JONIEC® sponsorem Mistrzostw Świata Karate Kyokushin

W dniach 19.-20.11.2021 r. w Tauron Arena Kraków odbędzie się Karate Kyokushin World Championship, które pierwszy raz w historii organizowane są poza stolicą tego sportu - Japonią. ...
15-10-2021

Z wizytą na treningu ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa

Mieczysław Joniec - właściciel firmy JONIEC® - odwiedził młodych karateków i osobiście pogratulował brązowym medalistom Mistrzostw Europy Karate Kyokushin....
30-09-2021