ONE WORLD ONE KYOKUSHIN – LIMANOWA 2017

2017-06-22

Pół tysiąca karateków na 7. edycji Turnieju ONE WORLD ONE KYOKUSHIN.

 

 

 

 

 

 

W sobotę, 17 czerwca 2017r. w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Limanowej odbył się VII Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin”, którego organizatorem był ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa.

 

Podczas tegorocznej edycji turnieju w konkurencjach kata i kumite, rywalizowało aż pół tysiąca młodych karateków z 56 klubów z Polski oraz z Austrii, Białorusi, Czech, Rosji, Ukrainy, Węgier i Wielkiej Brytanii, reprezentujących największe światowe organizacje Kyokushin. Sędzią głównym zawodów był shihan Tadeusz Krygowski [5 dan) z Jasła, którzy koordynował pracę aż 64 sędziów i bezpiecznym przebiegiem turnieju.

 

Rywalizacja sportowa odbywała się na trzech matach i tradycyjnie rozpoczęła się od rywalizacji młodych karateków w konkurencji kata, która odbywała się w dwunastu kategoriach wiekowych. Po wyłonieniu zwycięzców w kata, rozpoczęto rywalizację w konkurencji kumite, w przewidzianych regulaminem turnieju kategoriach wiekowych i wagowych: w 16 kategoriach dziewcząt i w 17 kategoriach chłopców.

 

O godzinie 1430 nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju. Ceremonia otwarcia turnieju jak zwykle miała podniosły charakter i rozpoczęła się od Hymnu Państwowego RP. Prowadzący ceremonię otwarcia w imieniu organizatora turnieju – klubu sportowego ARS Klub Kyokushinkai przywitał wszystkich zaproszonych i zgormadzonych w hali sportowej gości. Kolejnym punktem ceremonii otwarcia było wręczenie wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju pamiątkowych medali. Wszyscy zawodnicy otrzymali również pamiątkowe gadżety oraz dyplom uczestnictwa w turnieju. Ceremonię otwarcia turnieju swoimi występami tanecznymi i akrobatycznymi uświetniły dziewczęta z sekcji cheerleaders ARS Klub Kyokushinkai.

 

Jeżeli chodzi o rywalizację sportową to zawodnicy rywalizowali łącznie w 45 kategoriach wiekowych i wagowych, w konkurencjach kumite i kata. Podkreślić trzeba, iż rywalizacja sportowa przebiegała zarówno w konkurencji kata jak i kumite przebiegała na naprawdę wysokim poziomie. Limanowski turniej na przestrzeni lat wyrósł bodaj na najbardziej prestiżowy turniej dla dzieci i młodzieży, w której biorą udział najlepsi zawodnicy z poszczególnych klubów. Dlatego ogromne gratulacje należą się zawodnikom z ARS Klub Kyokushinkai, którzy w klasyfikacji drużynowej kolejny raz uplasowali się na podium tym razem zajmując trzecie miejsce. Limanowianie zdobyli łącznie 16 medale, w tym 2 złote, 4 srebrnych i 10 brązowych. Tym samym zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai ponownie potwierdzili swoje wysokie umiejętności. Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajął Małopolski Klub Karate Oyama z Wadowic, a miejsce pierwsze przypadło Jasielskiemu Klubowi Kyokushin Karate. Indywidualne wyniki końcowe poszczególnych konkurencji znajdują się w załączonej poniżej tabeli.

 

Rywalizacja sportowa zakończyła się o godzinie 1900. Wręczono 168 pucharów i dyplomów w 12 konkurencjach kata i 33 kategoriach wiekowych i wagowych kumite.

Przeczytaj również:

Red Bull Erzbergrodeo wróciło, wraca też Emil Juszczak #321

Po dwóch latach przerwy odbyła się kolejna edycja Red Bull Erzbergrodeo, która jest świętym Graalem dla motocyklistów hard enduro i odbywa się wokół góry Erzberg, działającej kopalni, która produkuje ...
28-06-2022

Zakończyła się IV edycja "100 miles of Beskid Wyspowy"

Przedstawiamy krótką foto-relację z imprezy....
09-05-2022

100 miles of Beskid Wyspowy

W dniach 30.04. - 01.05. b.r. zapraszamy biegaczy na zawody po ciekawych trasach Beskidu Wyspowego....
03-01-2022