Płomień zmierza do II ligi

2016-02-11

Płomień zmierza do II ligi

 
 
 
 
 
 
 
 
Rozgrywki ligowe w tenisie stołowym powoli zbliżają się do półmetka. Powody do zadowolenia mają drużyny reprezentujące powiat limanowski.
 

Po dziesięciu spotkaniach zespół ze Słopnic zajmuje miejsce w środkowej strefie tabeli II ligi. Z utrzymaniem się nie powinno być problemów. W drugiej części sezonu Spektrum chce powalczyć o czołowe lokaty. Słopnicką ekipę w tym sezonie reprezentuje przede wszystkim: Paweł Madzula [40 lat], Adrian Kaim [19 lat], Paweł Bolsęga [22 lata) i Łukasz Matusiak [19 lat).

Bardzo ciekawie jest natomiast w III lidze, gdzie liderem jest Płomień Limanowa z dużymi szansami na awans. O sile zespołu stanowi Piotr Chudoba [35 lat, z Nowego Targu], grający trener Albert Golonka [40 lat], Krystian Gaik [19 lat], Jakub Michalczyk [18 lat], Dawid Rozum [18 lat) i Filip Papież [15 lat).

Prawdziwą rewelacją jest jednak druga drużyna Płomienia występująca również w III lidze. W tej chwili zajmuje wysokie piąte miejsce. Zespół złożony jest z bardzo młodych zawodników: Dawid Kosmal [12 lat], Bartosz Sułkowski [14 lat], Dawid Piechnik [15 lat], Jan Wysowski [14 lat], Kinga Kosmal [17 lat], Grzegorz Olesiak [17 lat) i Mariusz Twaróg [17 lat).

- Chcemy wprowadzić pierwszą drużynę do II ligi – podkreśla Albert Golonka. – Nie będzie to łatwe, bo w ścisłej czołówce trwa bardzo wyrównana walka. Czeka nas niezwykle interesująca rywalizacja w drugiej części sezonu. Stać nas osiągnięcie tego celu. Nie ukrywam, że jeśli wywalczymy awans to w II lidze będą grać również zawodniczy z drugiej drużyny. Chcemy, żeby nasze największe talenty czyli Bartosz Sułkowski i Dawid Kosmal, ogrywali się na jak najwyższym poziomie.

źródło: limanowa.in

Przeczytaj również:

Red Bull Erzbergrodeo wróciło, wraca też Emil Juszczak #321

Po dwóch latach przerwy odbyła się kolejna edycja Red Bull Erzbergrodeo, która jest świętym Graalem dla motocyklistów hard enduro i odbywa się wokół góry Erzberg, działającej kopalni, która produkuje ...
28-06-2022

Zakończyła się IV edycja "100 miles of Beskid Wyspowy"

Przedstawiamy krótką foto-relację z imprezy....
09-05-2022

100 miles of Beskid Wyspowy

W dniach 30.04. - 01.05. b.r. zapraszamy biegaczy na zawody po ciekawych trasach Beskidu Wyspowego....
03-01-2022