Red Bull Megawatt relacja

2015-09-08

Emocje powoli opadają po mega imprezie.

To były emocje! Zabójcze tempo, pogoda „hard enduro” i rywalizacja na najwyższym poziomie. Na trzech okrążeniach ponad 21-kilometrowej pętli Red Bull Megawatt walka szła o sekundy.

 

Pierwszego dnia odbyły się kwalifikacje. Do dalszej rywalizacji przechodziło 500 zawodników. Eliminacje składały się z etapu motocross i super enduro, następnie oba wyniki były sumowane. 

Tego dnia najszybszy okazał się Polak Łukasz Kurowski. Zawodnik JONIEC TEAM - Emil Juszczak - uplasował się na świetnej 16 pozycji, co pozwoliło mu na start z pierwszej linii głównego wyścigu, który został rozegrany kolejnego dnia.

 

W drugim dniu emocji dostarczała pogoda. Wzniesione przez motocyklistów tumany kurzu mieszały się z przelotnymi opadami deszczu, kreując specyficzne warunki pogodowe i jeszcze bardziej utrudniając zmagania startującym. Na trasie z jednej strony mieliśmy czołówkę profesjonalistów, z drugiej grono amatorów. Wszyscy z jednym celem: ukończyć drugą edycję Red Bull 111 Megawatt.

 

Emil Juszczak ostatecznie ukończył Megawatt na rewelacyjnej 10 pozycji, zyskując miano drugiego, po Łukaszu Kurowskim, najlepszego Polaka w tegorocznej edycji Red Bull Megawatt. "Nie obeszło się bez wywrotek i siniaków, stąd też lekki niedosyt, ale mimo to jestem bardzo zadowolony ze swojego wyniku" - powiedział Emil po zawodach.

 

Na Red Bull zabrakło drugiego zawodnika JONIEC TEAM - Michała Burdka, który nadal zmaga się z kontuzją nadgarstka. Na starcie nie dostrzegliśmy także naszego faworyta Tadka Błażusiaka, który walczy z uciążliwym wirusem i został zmuszony do odpuszczenia tegorocznych zmagań na Red Bull Megawat 111, gdzie najlepszym zawodnikiem okazał się Jonny Walker.

 

 

 

Przeczytaj również:

Red Bull Erzbergrodeo wróciło, wraca też Emil Juszczak #321

Po dwóch latach przerwy odbyła się kolejna edycja Red Bull Erzbergrodeo, która jest świętym Graalem dla motocyklistów hard enduro i odbywa się wokół góry Erzberg, działającej kopalni, która produkuje ...
28-06-2022

Zakończyła się IV edycja "100 miles of Beskid Wyspowy"

Przedstawiamy krótką foto-relację z imprezy....
09-05-2022

100 miles of Beskid Wyspowy

W dniach 30.04. - 01.05. b.r. zapraszamy biegaczy na zawody po ciekawych trasach Beskidu Wyspowego....
03-01-2022