Puchar Polski FMX SKILLZ UP CUP - Tymbark 2011

2011-08-01

Zapraszamy na Puchar Polski FMX do Tymbarku

 

 

 

 

 

 

Mamy wspaniałą informację dla sympatyków free style FMX. 6 sierpnia odbędą się  zawody Red Bull X-Fighters. Na stadionie Lecha w Poznaiu  będziemy gościć światową czołówkę FMX . Nie zabraknie wrażeń również w Tymbarku. W ostani weekend lipca w ramach Dni Tymbarku gościć będziemy całą czołówkę polskiego FMX. Zawodnicy wezmą udział w Trzeciej rundzie Pucharu Polski SKILLZ UP CUP. Poprzednie edycje odbyły się w tym roku w Kwidzynie oraz Zielonej Górze.

 

 

Puchar Polski FMX Skillz  Up Cup przenosi się na południe


 

 Po dwóch pierwszych etapach zawodów w Kwidzynie i w Zielonej Górze, Skillz Up Cup przenosi się na południe Polski. Już 30 lipca zawodnicy zmierzą się w kolejnej rundzie, tym razem w Tymbarku. Widzowie powinni przygotować się na sporą dawkę adrenaliny i niesamowite widowisko sportowe.
Liderem rozgrywek jest Bartek Ogłaza, który wygrał obydwie dotychczasowe rundy zawodów. W Zielonej Górze Bartek „wyskakał” sobie również pierwszy w historii naszego kraju tytuł Mistrza Polski we Freestyle Motocrossie. Po piętach depcze mu Artur Puzio, który dwukrotnie uplasował się za liderem generalki. Artur został również Wicemistrzem Polski w FMX. Obaj zawodnicy pewnie idą do przodu, co jednak nie oznacza, że nie mają silnej konkurencji.
Pod koniec czerwca do startów wrócił Michał Daciuk i tylko popełniony przez niego błąd w finale uniemożliwił mu wskoczenie na podium w Zielonej Górze. Z problemami zmagał się również startujący przed swoją publicznością Piotr Potaczało. „Działo” ma w swoim repertuarze Backflipa, który może pokrzyżować plany innym zawodnikom. Nie można też zapominać o Darku Kłopocie, który potrafi sprawić rywalom niemiłą niespodziankę, ani o Damianie Czudaku, który na bieżąco dopracowuje swoje najnowsze tricki. Jedno jest pewne, rywalizacja będzie zacięta.
Poza konkursem Freestyle, zawodnicy powalczą w widowiskowych konkurencjach na największe wychylenie motocykla w powietrzu – „Inter Motors Best Whip” oraz na najlepszy trick – „otoMoto Best Trick”, której inicjatorem są otoMoto.pl i moto.allegro.pl – serwisy sponsorujące Skillz Up Cup. Zobaczymy również  Łukasza Pacuda który będzie "latał" na swoim quadzie.


Ponadto organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje – po zawodach na widzów czeka zabawa podczas koncertów zespołów Fun Fire oraz Oddziału Zamkniętego.


Początek imprezy o godzinie 17.00 – wstęp na zawody jest bezpłatny.

 

Patronat nad zawodami objęli Starosta Limanowski Jan Puchała oraz Wójt Gminy Tymbark Lech Nowak. 

 

POWIAT LIMANOWA

GMINA TYMBARK

 

 


Klasyfikacja generalna po dwóch pierwszych rundach Skillz Up Cup:
1. Bartek Ogłaza 40 pkt
2. Artur Puzio 36 pkt
3. Darek Kłopot 28 pkt
4. Piotr Potaczało 26 pkt
5. Damian Czudak 26 pkt
6. Michał Daciuk 14 pkt

 

Więcej informacji o cyklu i o zawodnikach można znaleźć na stronach:

www.skillzup.pl 
www.joniec-team.pl

i na profilu www.facebook.pl/skillzupcup

 

 

Sponsorami i partnerami imprezy są:

Sponsor prezentujący Skillz Up Cup: MOTO ALLEGRO, OTOMOTO
Sponsorzy napędzający: INTER MOTORS, GO PRO
Sponsorzy uzupełniający: Sponsorzy nagród: JANSPORT, EAT MY DIRT, REPSOL
Sponsor wspierający: DAKO, JONIEC
Sponsorzy regionalni: HONDA ATUT CARCHEM OIL, DRZYZGA, MIKA, REPSOL POLSKA, BROAD GATE, DRUKARNIA MALINOWA, GOLD DROP, LIM TRAVEL, CAMPER 4X4, SOUNDLIGHT, ŁOMZIK FIRMA, GRAVITY MEDIA, TRANSBLACH, KARPOL, UCHACZ, BLACHMIX, FIS KUZ, INTELLECT, IMPULS


Patronat medialny: EXTREME SPORTS CHANNEL, RMF MAXXX, ŚWIAT MOTOCYKLI, ŚCIGACZ, X-CROSS, MOTO X, FREESTYLE.PL, LIMANOWALIVE.PL, TV28, LIMANOWA.IN, RDN MAŁOPOLSKA, GAZETA KRAKOWSKA, PODHALE24.PL

 

 


Więcej informacji na stronach www.facebook.pl/skillzupcup oraz  www.skillzup.pl.

 

Przeczytaj również:

JONIEC Sahara Run: Polski Triumf w Sercu Sahary

Trzech nieustraszonych polskich biegaczy, wspieranych przez firmę JONIEC®, właśnie zakończyło ekstremalną wyprawę - JONIEC Sahara Run, osiągając spektakularny sukces i pokonując 172 kilometry przez Wi...
07-02-2024

Podsumowanie sezonu 2023 JONIEC TEAM – ARS Kyokushinkai Limanowa

Członkowie klubu JONIEC TEAM - ARS Kyokushinkai Limanowa podsumowali sezon 2023. ...
21-12-2023

Wyjątkowe wyzwanie w północnej części Sahary - JONIEC Sahara Run.

Zbliża się JONIEC Sahara RUN, niezwykła wyprawa, której uczestnicy zmierzą się z trudami pustyni. ...
06-12-2023