Red Bull Erzbergrodeo wróciło, wraca też Emil Juszczak #321

2022-06-28

Po dwóch latach przerwy odbyła się kolejna edycja Red Bull Erzbergrodeo, która jest świętym Graalem dla motocyklistów hard enduro i odbywa się wokół góry Erzberg, działającej kopalni, która produkuje ponad dwa miliony ton rudy żelaza na rok.

W 2022 wydarzenie nie tylko po raz pierwszy odbyło się jako runda Mistrzostw Świata Hard Enduro, ale dodatkowo zorganizowane zostało na częściowo nowych trasach. 16-19 czerwca b.r., region wokół Eisenerz i Vordernberg w sercu Austrii ponownie stał się stolicą światowego hard enduro.

W Blakläder Iron Road Prologue wzięło udział ponad 1500 zawodników. Każdy z nich miał do zaliczenia dwa przejazdy w ciągu dwóch dni, aby uzyskać najszybszy czas wjazdu na szczyt Żelaznego Giganta. Tylko 500 najszybszych zawodników awansowało do wyścigu głównego Red Bull Erzbergrodeo. W ostatnim dniu zawodów zakwalifikowani uczestnicy zmierzyli się w najtrudniejszym jednodniowym wyścigu serii, z których tylko garstka dotarła do mety po wyczerpujących godzinach intensywnego ścigania. Trasa Red Bull Erzbergrodeo 2022 to prawdziwe wyzwanie. Zarówno poziom umiejętności, jak i poziom trudności pozostały niezmienione, ale doszło kilka nowych wyzwań do ponad 35-kilometrowej trasy. Niezmiennie - Red Bull Erzbergrodeo pozostało dla zawodników prawdziwym testem siły psychicznej, umiejętności i wytrzymałości.

Zawody wygrał Lettenbichler, który zdobył swój pierwszy tytuł Red Bull Erzbergrodeo siedem lat po tym, jak jego ojciec Andreas osiągnął ten sam sukces. To jedyny taki duet ojciec/syn, który wygrał austriacki wyścig hard enduro. Z 500 riderów, którzy zakwalifikowali się do niedzielnego turnieju głównego, zaledwie ośmiu pokonało 35,2 km trasę w czterogodzinnym limicie czasu, z Lettenbichlerem na czele. Drugie miejsce zajął Hiszpan Mario Roman, a trzecie Kanadyjczyk Trystan Hart. 

Emil Juszczak #321 - zawodnik JONIEC TEAM - po dwóch przejazdach Iron Road Prolog zajął 21 miejsce, co dało mu możliwość startu w wyścigu głównym z pierwszej linii. W finałowym wyścigu, chwilę po starcie, ścięło zabezpieczenie pega, przez co jazda była dla Emila znacznie utrudniona. Do 10 CP dojechał stojąc na jednym i dopiero zakorkowany podjazd dał trochę czasu na naprawę. Red Bull Erzbergrodeo 2022, według oficjalnych wyników, Emil zakończył na 37 miejscu, z pokonaną ilością 20 check pointów w limicie czasowym.

Więcej informacji i relacji na profilu FB organizatora zawodów: Red Bull Erzbergrodeo

Przeczytaj również:

JONIEC Sahara Run: Polski Triumf w Sercu Sahary

Trzech nieustraszonych polskich biegaczy, wspieranych przez firmę JONIEC®, właśnie zakończyło ekstremalną wyprawę - JONIEC Sahara Run, osiągając spektakularny sukces i pokonując 172 kilometry przez Wi...
07-02-2024

Podsumowanie sezonu 2023 JONIEC TEAM – ARS Kyokushinkai Limanowa

Członkowie klubu JONIEC TEAM - ARS Kyokushinkai Limanowa podsumowali sezon 2023. ...
21-12-2023

Wyjątkowe wyzwanie w północnej części Sahary - JONIEC Sahara Run.

Zbliża się JONIEC Sahara RUN, niezwykła wyprawa, której uczestnicy zmierzą się z trudami pustyni. ...
06-12-2023