„SKILLZ UP CUP” – Mistrzostwa Polski i Puchar Polski we Freestyle Motocrossie 2011

2011-05-29

W weekend 4.06.2011 w Kwidzynie odbędą się inauguracyjne zawody Pucharu Polski Skillz Up Cup

 

 Udział zapowiedzieli niemal wszyscy zawodnicy FMX w kraju, w tym Piotr "Działo" Potaczało startujący w barwach Joniec Team. W sezonie 2011 po raz pierwszy w historii tej dyscypliny rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski i Puchar Polski we Freestyle Motocrossie – SKILLZ UP CUP. W ramach cyklu w sezonie 2011 planowane jest rozegranie 4 rund Pucharu Polski, w tym jedna z rund wyłoni Mistrza Polski. Głównym celem zawodów, jak sama nazwa wskazuje, jest podnoszenie poziomu tej dyscypliny w Polsce oraz wyłonienie najlepszych Polskich zawodników FMX, którzy dzięki wygranym oprócz tytułów i nagród będą mieli szanse startu w imprezach najwyższej rangi międzynarodowej z cyklu NIGHT OF THE JUMPS.

Freestyle Motocross – FMX,  bo tak nazywanyjest w skrócie ten sport, to jedna z najbardziej widowiskowych i dynamicznie rozwijających się dyscyplin sportów akcji. Wiele wskazuje na to, że dzięki wprowadzeniu rankingu FMX POLSKA oraz profesjonalnej organizacji poszczególnych rund SKILLZ UP rozwój ten ma szanse nabrać  tempa w naszym kraju. Rywalizacja Bartka Ogłazy czy Piotra „ Działo” Potaczało z młodymi wilkami polskiego FMX o pierwszy historyczny tytuł Mistrza Polski i zdobywcę Pucharu Polski na pewno dostarczy sporo emocji.

Pomysłodawcami cyklu są Przemysław Szymański właściciel agencji marketingu sportowego SPORTAINMENT specjalizującej się w organizacji imprez związanych ze sportami akcji oraz Grzegorz Czerwiec manager DareDevil FMX i właściciel firmy 3X – obaj od lat organizują imprezy związane z FMX i promują ten sport. Wspólnie z przedstawicielami Polskiego Związku Motorowego udało się im stworzyć regulamin ramowy tej dyscypliny. Dzięki temu cykl eventów SKILLZ UP CUP będzie połączeniem wysokiej jakości show i najwyższego rangą wydarzenia sportowego. Organizatorzy oprócz profesjonalnej oprawy i promocji wydarzenia zadbają o to by zachować radość i wolność, jaką niesie ze sobą ta dyscyplina. Freestyle Motocross, to nie tylko sport, to styl życia i pozytywna subkultura. Program każdej z rund został przygotowany w ten sposób by również widzom dostarczyć skondensowaną dawkę wrażeń. Zawody trwać będą około 2 godzin i rozpoczynać się będą od kwalifikacji, w których wystąpią wszyscy zgłoszeni zawodnicy, spełniający warunki regulaminu dostępnego na stronie Polskiego Związku Motorowego www.pzm.pl– bezpośredni link regulamin[a od 1 maja 2011 na oficjalnej stronie zawodów www.skillzup.pl). Następnie najlepsza czwórka zawodników przejdzie do finału. Konkurencje punktowane przeplatane będą konkursami Best Trick, Best Whip, Speed and Style, HighestAir oraz pokazami w wykonaniu najlepszego Polskiego zawodnika uprawiającego freestyle na quadzie – Łukasza Pacuda. Widzowie oprócz ekstremalnych tricków będą mogli zakupić limitowane gadżety czy spotkać się z zawodnikami podczas sesji autografów. Już teraz zapraszamy wszystkich zawodników i kibiców na pierwszą rundę cyklu.

Oraz na oficjalny profil na FB http://www.facebook.com/pages/SKILLZ-UP-CUP/204984779535409

 

 

 

zobacz wideo: joniec-team

Przeczytaj również:

JONIEC Sahara Run: Polski Triumf w Sercu Sahary

Trzech nieustraszonych polskich biegaczy, wspieranych przez firmę JONIEC®, właśnie zakończyło ekstremalną wyprawę - JONIEC Sahara Run, osiągając spektakularny sukces i pokonując 172 kilometry przez Wi...
07-02-2024

Podsumowanie sezonu 2023 JONIEC TEAM – ARS Kyokushinkai Limanowa

Członkowie klubu JONIEC TEAM - ARS Kyokushinkai Limanowa podsumowali sezon 2023. ...
21-12-2023

Wyjątkowe wyzwanie w północnej części Sahary - JONIEC Sahara Run.

Zbliża się JONIEC Sahara RUN, niezwykła wyprawa, której uczestnicy zmierzą się z trudami pustyni. ...
06-12-2023