Dragon Fights Kyokushin Cup – Radom 2016

2016-04-19

Medalowy występ limanowskich karateków w Radomiu.

 

 

 

 

 

W minioną sobotę 16 kwietnia 2016 roku w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 22 w Radomiu odbyła się druga edycja turnieju karate kyokushin pod nazwą „Dragon Fights Kyokushin Cup”, którego organizatorem był Dragon Fight Club z Radomia. Rywalizacja sportowa na radomskim tatami odbywała się tylko w konkurencji kumite, a brało udział 120 młodych zawodników.

 

 

W turnieju miasto Limanowa reprezentowało pięcioro zawodników ARS Klub Kyokushinkai w składzie: Górka Damian, Kądziołka Jakub, Sowa Jakub oraz dwie Zelek Justyny – starsza i młodsza. Opiekę nad zawodnikami sprawował sensei Arkadiusz Sukiennik, którego wspierali Pan Grzegorz Kądziołka - ojciec jednego z zawodników oraz starszy kolega zawodników sempai Bartłomiej Wajda.

 

 

Turniej w Radomiu ze względu na ilość zawodników mógł wydawać się stosunkowo niewielką imprezą sportową. Za to od strony poziomu technicznego zawodników, którzy rywalizowali na radomskim tatami turniej ten nie odbiegał od wielu prestiżowych imprez i był świetną okazją dla wszystkich jego uczestników by przetestować swoje umiejętności i stan przygotowań do ważniejszych zawodów.

 

 

Karatecy ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa zaprezentowali się w Radomiu bardzo dobrze. Po zaciętych pojedynkach, z których większość rozstrzygali przed czasem na swoją korzyść cała piątka podopiecznych sensei Arkadiusza Sukiennika zajęła miejsca na podium.

 

 

Na najwyższym miejscu podium miejsca zajęli: Górka Damian – w kumite chłopców 13-14 lat +60 kg, Kądziołka Jakub – w kumite chłopców 13-14 lat -45 kg, Sowa Jakub – w kumite chłopców 11-12 lat +40 kg. Drugie miejsca na podium przypadły: Justynie Zelek [młodszej)
w kumite kadetek -60 kg oraz Justynie Zelek [starszej) w kumite juniorek +50 kg.

 

 

Tzw. Trzy słowa Ojca Dyrektora ;)

 


Turniej w Radomiu był dla moich podopiecznych okazją do sprawdzenia ich aktualnej formy i umiejętności. Udział w tym turnieju to kolejne dobre doświadczenie i wyzwanie dla tych młodych zawodników, któremu sprostali w bardzo dobrym stylu. Jestem bardzo dumny z ich postawy. Zarówno dziewczęta, jaki i chłopcy zaprezentowali w Radomiu nie tylko dobrą technikę i umiejętności, ale również prawdziwego, sportowego ducha walki. W sposób szczególny cieszy mnie postawa chłopców – Damiana Górki, Jakuba Kądziołki i Jakuba Sowy, którzy wszystkie swoje walki wygrywali w sposób zdecydowany, a w przypadku Jakuba Kądziołki i Jakuba Sowy wygrywali je przed czasem lub przez „wazari”. Taka postawa moich podopiecznych pozwala uważać, iż rozwój ich umiejętności karate idzie w dobrym kierunku. Bez względu na zdobyte miejsce całej piątce zawodników, którzy walczyli w Radomiu składam szczere gratulacje i podziękowania za ich postawę, zaangażowanie oraz wolę walki. Cieszy mnie taka postawa zwłaszcza przed zbliżającym się VI Międzynarodowym Turniejem Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin”, którego organizatorem jest nasz klub, a który odbędzie się 14 maja 2016 roku. Mam nadzieję, że podczas limanowskiego turnieju mieszkańcy Limanowej będą mogli zobaczyć równie emocjonujące i piękne walki w wykonaniu wszystkich zawodników naszego klubu.

 


Korzystając z okazji w imieniu wszystkich zawodników i członków naszego klubu dziękuję firmom „JONIEC” i PDM LIMDROG oraz Burmistrzowi Miasta Limanowa – Panu Władysławowi Bieda. Dzięki Państwa dotychczasowemu wsparciu i pomocy członkowie naszego klubu mogli zdobyć kolejne doświadczenie i kolejny raz potwierdzić swoje umiejętności w rywalizacji sportowej z rówieśnikami z innych miast w kraju. Dziękuję.

 

 

 Gratulacje!

Przeczytaj również:

Red Bull Erzbergrodeo wróciło, wraca też Emil Juszczak #321

Po dwóch latach przerwy odbyła się kolejna edycja Red Bull Erzbergrodeo, która jest świętym Graalem dla motocyklistów hard enduro i odbywa się wokół góry Erzberg, działającej kopalni, która produkuje ...
28-06-2022

Zakończyła się IV edycja "100 miles of Beskid Wyspowy"

Przedstawiamy krótką foto-relację z imprezy....
09-05-2022

100 miles of Beskid Wyspowy

W dniach 30.04. - 01.05. b.r. zapraszamy biegaczy na zawody po ciekawych trasach Beskidu Wyspowego....
03-01-2022